Main Menu

Home

Co robić na weekend w mieście? Atrakcje dla dzieci i dorosłych

paris 3193674 1920 kopiaZaskakujące jak wielu z nas marnuje weekend na wyprzedażach, przechadzając się pomiędzy sklepami w w sieciówkach. Choć na w naszym otoczeniu jest miliony nietuzinkowych zajęć – często dobieramy najbardziej oczywiste metody. A co jeśli mielibyśmy zaplanować weekend choć trochę bardziej niekonwencjonalnie? Jeśli brak Ci koncepcji co robić w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub chcesz spędzić czas ze swoim maluchem w ciekawy sposób – koniecznie przejrzyj ten post! Podpowiadamy w nim – co robić, by zagospodarować czas ciekawie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości.

Decydując się na sposób – jak zagospodarować weekend z pociechą, wiele zależy nie zawsze od budżetu, który możesz na to przeznaczyć, ale również od pory roku, czy od aury na za oknem. Niebagatelnym warunkiem jest też to, w jakim wieku jest i czym lubi się zajmować Twoje dziecko. W okresie zimowym, gdy czas spędzamy najczęściej w budynkach, do zabawy zapraszają miejsca zabaw dla dzieci mieszczące się w centrach handlowych lub w szczególnie do tego przeznaczonych salach. Do wyboru są ślizgawki, dmuchane namioty i zamki, czy rozrywka w małpim gaju. Mamy możliwość również poskakać na matach i trampolinach. Również basen jest obiektem, gdzie warto zajrzeć niezależnie od pogody. Dodatkowo w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na basenie – znacząco umacnia naszą odporność. Szeroką ofertę kulturalną oferują także kina z wyjątkowymi bajkami dla maluchów. Oczywiście radzimy, by spędzać czas również w plenerze - w parku, czy na sankach.circus 48635 1280

Latem jest dużo więcej możliwości – by zagospodarować czas z dzieckiem na dworze. Wielką atrakcją jest zawsze przyjazd cyrku, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość oglądać występy gimnastyków, magików, czy figlarzy. Niezwykłą opcją może być również widowisko na świeżym powietrzu – gdzie animatorzy na tymczasowej scenie pod rozkładanym namiotem ekspresowym, inscenizują znane wszystkim przedstawienia. Wraz z rozpoczęciem wyższych temperatur – zaczyna się też wiele festynów dla rodzin. Pośród rozlicznych atrakcji – czy to kulinarnych, plastycznych, czy dydaktycznych – ustawiają się ludzie do poszczególnych straganów pod namiotami ekspresowymi.

Ciekawym konceptem, choć dobrze większości znanym – może być wycieczka do ogrodu zoologicznego. Kontakt z naturą poprawi nastrój nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym. Po obejrzeniu u małp, pand, czy lampartów – na koniec wycieczki – zwykle czekają na gości – dmuchane namioty ze słodyczami i oranżadą. Często na dmuchanych namiotach widnieją reklamy różnych firm, restauracji, czy producentów.

Niezależnie od tego, którą atrakcję zorganizujesz, najważniejszą zaletą jest poświęcenie uwagi wyłącznie Twojemu maluchowi. Jest to niezwykle ważne dla Waszej relacji, ale również rozbudzania w nim wyobraźni i chęci odkrywania świata. Może być to też zwyczajnie znakomita dobrą zabawa dla wszystkich członków rodziny!