Main Menu

Home

Prowadzisz firmę „handmade” – ale przerażają cię rozliczenia i dbałość o stronę www?

workshop 4524838 1920 kopiaJeżeli prowadzisz restaurację, wysoce prawdopodobne jest, że bardzo dobrze znasz się na kulinariach. Jeśli prowadzisz twoje własne przedsiębiorstwo artystyczne – jesteś fachowcem od doboru światła, wyboru ujęcia, czy wyboru modeli. Podobnie – jeżeli kochasz aranżować wycieczki. Najprawdopodobniej jesteś niezły w zakresie wypraw w nikomu nieznane zakątki globu i jesteś mistrzem w załatwianiu najkorzystniejszych ofert, ale... przy każdej działalności, nieważne w jakiej branży – niezbędne są obszary, które nie są podstawową działalnością firmy.

Temat odnosi się do usług finansowych, IT, logistycznych i innych, które z powodzeniem możemy zlecać – poza przedsiębiorstwo. Outsourcing używany jest w wielu specjalizacjach. Jego oczywistą zaletą jest oszczędzanie roboczogodzin, a więc i finansów. Przekazanie w ręce specjalistów tematów, które nie są główną działalnością naszej firmy, zdejmuje nam z barków ciężąr kwestii, na których po prostu nie musimy się znać. Przekazując wykonanie usługi do firmy, która się w wybranym temacie obraca, możemy liczyć na jej wiedzę - ale jednocześnie na aktualne newsy z konkretnej kategorii.

Które usługi chętnie lokujemy na zewnątrz – poza naszą firmą?

Firmy zdecydowanie bardzo często zlecają poza firmę tematy księgowe i ogólnie rzecz ujmując usługi IT. Outosrcing informatyczny, może dotyczyć bardzo przeróżnych sfer. Gdy posiadamy w firmie nietypową ofertę dla której niezbędne jest dedykowane oprogramowanie. W takiej sytuacji poszukujemy specjalistycznej firmy IT, która potrafi je dla nas stworzyć. Firma programistyczna posiadająca umiejętności w programowaniu dla małych firm, a także znająca języki programowania, może znacznie pomóc nam w zarządzaniu niewielkim biznesem.

knitting 1614283 1920

Kolejną, bardzo często wykonywaną na zewnątrz usługą, jest kwestia księgowa. Mało kto spośród nas zna się na liczbach, rozliczeniach i podatku VAT. Przepisy w naszym kraju jest skomplikowane, ale co najważniejsze bardzo często się zmienia. Księgowe, które śledzą te zmiany na co dzień, zazwyczaj są dla przedsiębiorców olbrzymią kopalnią wiedzy. Dlatego nawet bardzo mała firma, bardzo często posiada biuro rachunkowe na zewnątrz.

Oddając niektóre obowiązki poza nasz biznes – minimalizujemy ryzyko, lepiej wykorzystujemy swój czas, jaki możemy przeznaczyć na główną sferę naszej firmy. Dzięki temu, mamy dużo więcej przestrzeni dla naszych klientów. Z kolei, im lepiej o nich zadbamy, tym zwiększa się nadzieja, że wrócą i przekażą nasz kontakt kolejnym osobom.