Main Menu

Home

Czy domy kultury nadal funkcjonują?

warsztatyW wielu miastach, w dalszym ciągu możemy napotkać domy kultury. Pytanie, czy są to miejsca, które nadal funkcjonują? Szczególnie teraz w dobie internetu i dostępu do wszystkiego za jednym kliknięciem.

Oczywiście obecnie, w czasach pracy, czy też szkoły zdalnej wydawać by się mogło, że takie stacjonarne punkty skupiające ludzi, niekoniecznie cieszą się powodzeniem. Nic bardziej mylnego! Zarówno dorośli jak i dzieci, po tych kilku latach siedzenia w domach, mają ochotę na zajęcia poza domem. W związku z tym, domy kultury przeżywają teraz drugą młodość.

dom kulturyWystarczy tylko sprawdzić najbliższy w naszej okolicy dom kultury i możemy się zdziwić ile ciekawych opcji proponują. Szczególnie w okresie przedświątecznym, kiedy z reguły mamy sporo rzeczy na głowie, to warto pomyśleć, czy któreś z proponowanych zajęć nie będą idealne dla naszych pociech. Wtedy mamy dwie pieczenie na jednym ogniu, nasze dzieci mają dodatkową rozrywkę, a my chwilę wolnego na nadrobienie naszych spraw.

Co więcej, często możemy też znaleźć zajęcia, czy atrakcje dla dorosłych. Czasami są to spotkania autorskie na przykład z pisarzami zaprzyjaźnionymi z daną gminą. Premierowe pokazy filmów, czy też tańce dla seniorów. Każdy tak naprawdę może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście, warto mieć na uwadze, że nie wszystkie domy kultury działają tak samo prężnie, wszystko to zależy zarówno od osób zarządzających jak i funduszy jakie mogą przeznaczyć na rożne atrakcje.

Można tez sprawdzić, czy przypadkiem w naszej okolicy nie odbywają się na przykład warsztaty z robienia świątecznych wieńców, wtedy możemy spędzić aktywnie czas z naszymi najbliższymi i przy okazji mieć piękną pamiątkę w postaci wieńca, który może zdobić nasz salon, czy też drzwi wejściowe do domu.