Main Menu

Home

Industrialne wnętrze – styl i praktyka w jednym

couple g3f9e3e7ec 640Nurt przemysłowy jest coraz bardziej widoczny wokół. Geniusz tego zjawiska wydaje się być jasny – umiar. Co intrygujące nie chodzi tylko i wyłącznie o design, lecz też o funkcjonalność. Obecnie, kiedy świat z różnych kierunków atakuje nas kolorową reklamą, ciekawymi formami wyposażenia wnętrz czy odzieży, otoczenie tego lekką formą jest oryginalne. Jakie są praktyczne atuty nurtu industrialnego? W jaki sposób wpływa na nas?

Spacerując po mieście, nie sposób nie zobaczyć coraz większej liczby budowli o zwykłej bryle a także stonowanej kolorystyce. Pokrycie murów wystylizowane na wzór z płyt (z reguły beton architektoniczny), przekładanych oknami, na wstępie może nie zachęcać do zawitania do środka. Aczkolwiek jak demonstruje nam choćby Luwr – wskazane jest ustąpić zainteresowaniu.

Przystając przy galeriach sztuki, wypada podkreślić w ilu pomieszczenia utrzymywane są w skromnym stylu. Płyty z betonu architektonicznego (https://www.modernconcrete.pl/oferta/ < tu znajdziesz przykłady płyt z betonu architektonicznego), na jakich powieszone są wystawy doskonale je podkreślają. Nie myślimy o tym, jednak jest to bardzo korzystne dla naszego mózgu. Stonowany fason daje możliwość skoncentrować się na konkretnym obiekcie i nie denerwuje natłokiem kolorów.

Miejscami, w jakich nadzwyczaj ochoczo stosowany jest nurt industrialny, są restauracje. Połączenie prostych ścian z szczegółami odwołującymi się do kuchni, z której pochodzą przyrządzane dania – kompletna równowaga. Co znamienne nieskomplikowana budowa umożliwia łatwe dbanie o porządek, co w punktach gastronomicznych jest niezmiernie kluczowe. Bardzo użytecznym surowcem wypełniającym to kryterium jest beton architektoniczny. Kuchnia, w której ciągle coś się pichci, generuje parę wodną, a ta zbierając się w każdym miejscu może powodować powstanie grzyba. Beton dekoracyjny na ścianę ustrzeże klientów lokalu przed jego wpływem.

betonowe płyty tarasowe

Prąd industrialny nie ogranicza się tylko i wyłącznie do galerii. Chętnie decydujemy się na tę formę w domu. Znudzeni zwykłym montowaniem paneli niejednokrotnie porywamy się na beton dekoracyjny. Cena za m2 oraz nietrudny sposób instalacji, przy zaletach używania – nic dodać, nic ująć.

Jak widać fason industrialny to nie wyłącznie forma artystyczna. To również wygoda użytkowania a także, jak to zanalizować, wsparcie na rzecz naszego zdrowia. Podtrzymuje to tezę, że bogato nie oznacza poprawniej.