Main Menu

Home

Śladem popkultury - ciąg dalszy

alaska02Na Ziemi mieści się wiele widoków znanych nam z filmów albo książek. Niektóre jednakże są mniej znane - nie w każdym z nich świeci gorące słońce, a aura rozpieszcza. Może być ciekawe opuścić strefę komfortu i pojechać na lodowatą północ, by poczuć klimat ukochanych filmów.

Dobrze odwiedzić na przykład Roslyn - to miejscowość, gdzie nagrywano modny serial „Przystanek Alaska”. Co prawda nie leży w Alasce, lecz i tak panuje tam zimny klimat. Na szczęście to nie musi przeszkadzać - grzejniki energooszczędne są we wszystkich hotelach, a na spacery trzeba cieplej się ubrać.

Albo Himalaje, które opisuje Jules Verne w książce „W 80 dni dookoła świata”? Oj, w tym miejscu to można doświadczyć zimna! Zwłaszcza, gdy planuje się wyprawę w góry. Jasna sprawa, na biwaku raczej nie pojawi się energooszczędny grzejnik, aczkolwiek zapewne można znaleźć ruchome egzemplarze. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii używane w niższych partiach, gdzie nie trzeba wszystkich swoich rzeczy taszczyć ze sobą. A jeśli rozważacie odpoczynek tylko u stóp tych majestatycznych szczytów - to z pewnością nie musicie bać się zimna, gdyż właściciel pensjonatu musiał zaopatrzyć go w grzejnik elektryczny energooszczędny. Pomimo to termiczne ubrania na taki wyjazd jest koniecznością, ponieważ w końcu trzeba będzie opuścić przytulny hostel i grzejniki elektryczne, tak aby widzieć te widoki, jakie mógł podziwiać Ph. Fogg.

Dla ludzi, jacygóry07 lubią być w nieustannym ruchu, kapitalnym pomysłem może być przejażdżka koleją transsyberyjską - ta kolej można znaleźć w różnych historiach. Wagony są ciepłe (grzejniki energooszczędne, w niektórych nawet gustowne piecyki), zatem nie grozi nam wychłodzenie, a mroczny krajobraz z kolei może faktycznie zachwycić. Dodatkowo - czy istnieje inna opcja, aby zwiedzić tak gigantyczny kawał świata w trakcie pojedynczej podróży?

Surowe okolice nie muszą wydawać się straszne. Nawet odwrotnie, są w stanie być bardzo dobre, gdy zatroszczymy się o ciepłe ubrania i grzejniki elektryczne konwektorowe w hotelach. A krajobrazy znane z powieści i filmów warto obejrzeć na własne oczy.