Main Menu

Home

Wycieczki śladem popkultury

turystyka07Normalne wyjazdy dla mnóstwa turystów wydają się dzisiaj zbyt banalne. W końcu obecnie wszyscy mogą pojechać na drugi koniec świata i zwiedzać. Ludzie potrzebują więc odkrywczych propozycji i niezwykłych przeżyć. Dlatego firmy z branży podróżniczej coraz częściej proponują wyprawy tematyczne - na przykład wyjazd śladami ulubionego autora lub postaci z tekstów kultury. I to będzie wspaniała opcja na urlop.

Ten ruch to właściwie żadna nowość - któż z nas nie chciał pojechać do Disneylandu? Dzisiaj tego typu punktów można znaleźć znacznie więcej, a w dodatku niekoniecznie są to gigantyczne centra rozrywkowe. Nieraz to małe, klimatyczne lokale. A nieraz jedynie pomniki.

Np. w angielskich miastach odkryjemy wiele lokacji, które są związane z przygodami Harry’ego Pottera. Są to lokale oraz sklepiki, istnieje też legendarny Peron 9 i 3/4. Lecz nie trzeba jechać na Wyspy! W jednym z polskich zamków raz w roku organizuje się tematyczne obozy pod tytułem "Hogwart", a wczasowicze zostają swoimi ulubionymi czarodziejami.

turystyka16Pewne biura podróży organizują wycieczki do miejsc, znanych z słynnych filmów. Dla prawdziwego fana będzie to niezapomniane doświadczenie. Zwiedzać można również mieszkania i posiadłości znanych osób - pisarzy, plastyków, filmowców. Nieraz ich posiadłości przerabia się na muzea, a czasem nadal wyglądają, jakby ktoś tam mieszkał.

Turystyka popkulturowa to pomysły dla każdego. Warto któregoś dnia pojechać na taką ekspedycję i odkryć nowe, niesamowite wspomnienia.