Main Menu

Home

Muzyka, książki i seriale w podróży

czytanie w podróżyPodróżowanie to świetna sprawa i nie ma chyba nikogo, kto twierdziłby inaczej. Zanim jednak oddamy się wakacyjnemu wypoczynkowi, w dane miejsce trzeba dojechać. A sama podróż może być bardzo męcząca. Dlatego też koniecznie trzeba się zabezpieczyć w zapas książek, a najlepiej również w dobrą muzykę i jakieś seriale.

Oczywiście, jeśli jedziemy nad jezioro 100 kilometrów od miejsca zamieszkania, podróż można sobie umilić zwykłą rozmową z towarzyszem czy słuchaniem radia. Jadąc gdzieś 2-3 godziny raczej trudno się będzie zanudzić. Mówię tutaj bardziej o tych dłuższych podróżach. Niezależnie od tego, jaki środek transportu wybierzemy – czy będzie to samochód czy samolot – może się zdarzyć, że dotarcie do miejsca docelowego zajmie nam np. 15 godzin. Wtedy naprawdę trzeba znaleźć sobie jakieś rozrywki.

W kwestii podróży, zapewne zainteresuje Cię serwis: solisci.pl

rozrywki w podróżyI tu z pomocą przychodzą przede wszystkim książki. Nie każdy może czytać w podróży, niektórym nie pozwalają na to oczy (często np. wysychają w samolocie), a jeszcze innym po prostu robi się niedobrze. Ja nie mam tego problemu i książka jest dla mnie podstawowym wyposażeniem podczas wojaży wakacyjnych. Ma dwie zalety – po pierwsze sprawia, że czas mija szybciej, a po drugie czytając w samochodzie szybko dopada mnie senność i dzięki temu mogę część drogi przespać.

Oczywiście zawsze mam też ze sobą słuchawki i zapas albumów, które chcę dokładnie przesłuchać. W końcu w podróży można się na muzyce dość dobrze skupić. Dlatego też często w takich sytuacjach nadrabiam zaległości wydawnicze. Moim ostatnim odkryciem natomiast jest oglądanie w drodze seriali. Jest to szczególnie fajne przy dalszych lotach samolotami. Na dłuższych trasach samoloty zwykle są przystosowane do takiego umilania ludziom podróży. Monitory w zagłówkach są już niemal standardem. A wtedy można sobie włączyć jakiś luźny sitcom i czas ucieka bardzo szybko.

Sprawdź również koniecznie: http://solisci.pl/podroze-planowane/kanada-alaska-road-trip/

Dziwią mnie zawsze ludzie – a jest ich sporo – którzy całą podróż nie robią dosłownie nic. Ani książki, ani słuchawek na uszach, ani żadnej innej rozrywki. Siedzą i patrzą się przed siebie. Podróże bywają męczące, ale to też doskonały czas, który można fajnie wykorzystać. Nadrobić zaległości książkowe czy uważnie posłuchać muzyki. Warto korzystać z tych możliwości.