Main Menu

Home

Współczesna wykończeniówka – co mogą zyskać Twoje ściany?

roller g7519e4cb1 640Parę sezonów temu nie skupiano na tyle dużej myśli do faktu, w jaki sposób pomalowano ściany na zewnątrz i wewnętrzne w domach, bloku, jak i w obiektach użyteczności publicznej. Aktualnie natomiast dużo się w owym zakresie odmieniło. Ekipy wykończeniowe ożywiają aranżację ścian na tyle na ile potrafią, równolegle rzetelnie i natychmiastowo przeprowadzając swoją pracę.

Niezaaranżowane powierzchnie ścian zauważa się o wiele w mniejszym stopniu, gdyż określane są jako nudne. W związku z tym, na ścianach w mieszkaniu i w rozmaitych miejscach publicznych pojawia się twórcza praca wykończeniowa: ściany mogą naśladować surowy beton bądź grafit, mogą na nich znajdować się drobinki złociste albo odrysowywać się różne, wyraziste faktury. Zanim specjalista od czynności związanych z wykończeniem wnętrz zabierze się za pistolet do tynkowania należy przedstawić mu swoją ideę na to, w jaki sposób faktura na ścianie ma się prezentować i na pewno zrealizuje on to, czego oczekuje właściciel budynku. Wykwalifikowany ekspert spowoduje, iż dany koncept nie tylko okaże się spektakularny, ale także wytrzymały. Główne akcesorium, jakim jest szpachelka do gipsu, do którego dopasowana zostanie elastyczna masa szpachlowa umożliwi zakrycie pęknięć i w następnej kolejności można stworzyć na ścianie ciekawą aranżację.

doby na ścianach można zamieścić na jednej powierzchni. Wówczas będzie to wyrazistym elementem. Można też decydować się na to, aby tylko niezbyt duży fragment wzbogacić tynkiem strukturalnym lub farbą na połysk. Warto wykorzystywać walory konkretnego pomieszczenia, jeżeli dla przykładu umieszczona jest w nim nisza z wgłębieniem lub belka. Takie elementy świetnie nadają się na zjawiskowe dekoracje. Fachowiec mający wałek do odcięć z pewnością będzie zorientowany, w jaki sposób użyć go, aby uzyskać wprost takie efekty, na jakich zarządcy budynku zależy. Dobrze przystosowana lampa budowlana pozwala jak najdokładniej powierzchnię doświetlać, czyli finalnie dekoracja na ścianie będzie miała uwzględnione wszystkie elementy.

empty g6cb34c241 640Pośród najczęściej realizowanych artystycznych prac wykończeniowych znalazł się gęsta masa z drobinkami kamyków i grubym piaskiem. Realizowane są również czynności z zastosowaniem farby dających efekt trójwymiarowej powierzchni, gdyż przypomina ona dużo materiałów wykończeniowych. Cieniowane, niebłyszczące albo pozyskane z pobłyskiem efekty można uzyskać po wykorzystaniu transparentnego podkładu nanoszonego na farbę podkładową lub tynk. Z kolei efekt stiuku uzyska się po wykorzystaniu białego proszku z pyłu gipsowego. Ściany po takich pracach wzbogacą design remontowanego pomieszczenia.