Main Menu

Home

Co sprawia, że chętnie kupujemy bilety na koncerty?

koncertWe wszystkich przypadkach jak mamy ochotę udać się na jakieś wydarzenie kulturowe, należałoby to odpowiednio wcześnie przewidzieć. Chodzi tutaj głównie o pieniądze, ale także urlop.

Bez wątpliwości najszybciej we współczesnych latach, jest szukać biletów poprzez internet, dzięki temu, mamy do nich niesłychanie szybki dostęp oraz nie ma konieczności wyczekiwać w kolejkach do tradycyjnych kas. Bez wątpliwości tenże proces kupna biletów zależy również od tego, czy konkretna witryna jest porządnie stworzona pod kątem UX (więcej o optymalizacji doświadczeń dowiedz się we wpisie customer experience optimization).

Czasem zapewne zdarzało nam się wejść na którąś stronę www, by zakupić bilet na wyczekane przez nas wydarzenie kulturowe oraz wycofać się bez zakończenia transakcji przez wzgląd na to, iż witryna internetowa nie funkcjonowała właściwie. W takich okolicznościach dobrze było by wesprzeć swój sklep solidnymi narzędziami i mapować zachowanie użytkownika na stronie (doczytaj: customer journey mapping tools).

zakupyTakie udogodnienia pozwalają zatrzymać potencjalnych kupców. Niesłychanie istotne jest również to, iż jak wyszukujemy danych na witrynie, na przykład odnoszących się do wybranego przez nas wydarzenia, to pożądamy, by były one czytelne oraz dodatkowo bez trudności dostępne, bez wątpienia więcej zrealizowanych koszyków posiadają sklepy, które korzystają z dobrze skonfigurowanego google analyticsa lub alternatywnych narzędzi, patrz: alternative to google analytics.

Każdy z nas niewątpliwie pamięta takie nabycie biletów, jakie okazało się niego dramatem. W większości wypadków nie mamy chęci w takim przypadku powracać na strony www, na których dotknęły nas kłopoty. Zatem bez dwóch zdań istotne jest to, by strony www, które proponują kupno biletów na zdarzenia rozrywkowe, należycie zadbały o jej funkcjonowanie. We wszystkich przypadkach pożądane byłoby sprawdzić na przykład takie rozwiązanie jak np. website usability testing tools aby mieć pojęcie na jakie kłopoty trafiają możliwi konsumenci i zaimplementować usprawnienia, które spowodują, iż sprzedaż będzie rosła.

Za pomocą da się przede wszystkim uprościć nam, klientom zakupy oraz satysfakcję z poświęconego na to czasu, ale również przyczynić się do wzrostu zarobków ze sprzedanych biletów. Sklepy, które posiadają takie uproszczenia, są bez dwóch zdań tymi, do których konsumenci chętniej powracają.