Main Menu

Home

Master key – czyli jak zabezpieczyć muzealne przestrzenie?

man g58f63107c 640Przeznaczeniem miejsc, takich jak muzea bądź galerie, jest szczególnie danie zwiedzającym sposobności kontaktu z dziełami sztuki. Czy są to eksponaty tradycyjne czy nowoczesne, obrazy czy antyczne bibeloty. Wszelki spośród eksponatów wystawionych w galerii jest niezwykle drogocenny. I to nie tylko z powodu cech estetycznych. Dlatego kluczowe jest, by poza troską o ich wygląd, dbać o ich bezpieczeństwo.

Niejednokrotnie przeszłość była świadkiem, iż eksponaty są obiektem pożądania. Toteż usiłowano je podkradać. W dzisiejszych czasach wartość rzeźb bądź zabytkowych rzeczy jest również nadzwyczaj wysoka. Ponadto posiadanie cennego eksponatu wiąże się z dużym prestiżem. By je asekurować przed kradzieżą wskazane jest ubezpieczyć się w system jednego klucza. Przede wszystkim przez jego szerokie zastosowanie – posłuży jednakowo prawidłowo w drzwiach do pomieszczeń, jak również szafach pancernych.

Jak działa system jednego klucza? Zabezpieczenie zbiorów to również pospieszna reakcja w przypadku nieoczekiwanych zdarzeń, np. pożar. Przestrzeń muzeum bywa zazwyczaj dosyć duża. Składa się na nią parę sal i pracownie, jakie są zabezpieczone zamkami. W razie potrzeby kłódka w systemie jednego klucza pozwoli na szybkie odblokowanie wielu magazynów oraz wyciągnięcie przedmiotów. Co bez wątpienia uratuje je przed zrujnowaniem.

key g71b5692ee 640Zaletą owego patentu jest dodatkowo sama konstrukcja mechanizmu. Wkładki w systemie master key posiadają dość skomplikowany mechanizm. Co za tym idzie podobnie sam klucz jest niecodzienny i musi być oryginalny. Założenie systemu jednego klucza, abstrahując od montażu, wymaga przeanalizowania klasyfikacji dostępu. Dzięki temu kierownik kompleksu jest w stanie sam podjąć decyzję kto będzie odpowiedzialny za konkretne pomieszczenia. Roztropne podjęcie tematu zaowocuje tym, iż cena systemu master key będzie optymalna do funkcji.

Dzieła sztuki, zebrane w galeriach, to cenne skrawki przeszłości. Przekazują wiedzę na temat różnorodnych kultur oraz rozwoju ludzkości na przestrzeni wieków. Co więcej implikują rozliczne uczucia, jakie w nowoczesnym zabieganym świecie wydają się nadzwyczaj ważne. Zatem powinno się dbać o to, by mogły być podziwiane przez długie lata.