Main Menu

Home

Kino i teatr dla najmłodszych

musical g3ae848a2d 640Kultura odgrywa istotną rolę w istnieniu każdego obywatela, również najmłodszego. Obcowanie z nią wpływa pozytywnie na rozwój naszych dzieci. Dzięki obcowaniu z działalnością artystyczną stają się bardziej otwarte, wzrasta ich wrażliwość emocjonalna oraz głód otoczenia. Im szybciej rozpoczniemy pociesze pokazywać sferę kultury, tym szybciej mogą uwidocznić się jego talenty. Przez co będzie miało możliwość rozpocząć je poszerzać. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby niczego nie wymagać wbrew woli. Kontakt z kinem, teatrem, czy malarstwem powinien być rozrywką, a nie nudnym obowiązkiem.

Podczas zajęć w przedszkolu, czy też szkole dzieci nierzadko biorą udział w warsztatach artystycznych. Są również organizowane dla nich wycieczki do teatru, kina, czy na różnego ekspozycje. Taka inicjatywa odbywa się zawsze pod okiem nauczycieli, którzy potrafią dobrać właściwą treść do wieku podopiecznych. Uczniowie mają wtedy możliwość zobaczyć, jak przebiega działalność twórców. Nierzadko same mogą również spróbować swoich sił w czasie zajęć odbywających się w centrach kultury czy innych ośrodkach kulturowych. Najmłodsi, uczestnicząc w takich zajęciach, mogą poszerzać swoje talenty manualne oraz kreatywność. Uczą się bezpośredniości i rozwijają swoją ciekawość otoczenia.

Jeśli rodzice postanowią samodzielnie wziąć swoją pociechę na film lub na wystawę również mają obowiązek zadbać o to, żeby była odpowiednia do etapu rozwoju pociechy. Warto mieć na uwadze fakt, że sztuka w wyjątkowy sposób wpływa na psychikę i fantazję. Nieadekwatne tematy mogą wywołać niemiłe konsekwencje i traumę. Właściwie dobrane będą za to pozytywnie wpływać na rozwój potomka i mogą mieć również działanie psychoterapeutyczne.

Zetknięcie się z działalnością artystyczną wcale nie musi być kosztowne. Wystarczy przejrzeć program imprez w konkretnym mieście, aby wyszukać miejsca, które oferują darmowy wstęp na wystawy, czy nieodpłatny udział w zajęciach plastycznych lub instrumentalnych. Natomiast kina i teatry najmłodszym gościom oferują również dużą zniżkę.

peace gda95bd5f8 640Godne uwagi produkcje kinowe oraz przedstawienia uczą, oraz poszerzają horyzonty młodych widzów. Udział w wystawach rozbudza fantazję i uczy otwartego patrzenia na świat. Jest to cenne doświadczenie, które bez wątpienia zaprocentuje w dalszym życiu.