Main Menu

Home

Rysunki i zdobienia na ścianach oddziałów pediatrycznych w ośrodkach zdrowia

sailing ship g5f59e8ed9 640Szpitale w Polsce są coraz bardziej miłe dla dzieci. Parenaście lat temu oddziały dziecięce prezentowały się tak samo jak wszystkie w konkretnym szpitalu. Obecnie kieruje się wzgląd także na psychikę dziecięcą i to, aby maluszki w szpitalu czuły się komfortowo i nie miały powodu przejmować.

Rysunki i zdobienia na ścianach oddziałów dziecięcych w pomieszczeniach, w jakich leżą dzieci to wyraźny tego przykład. Mają one ciepłe barwy i nawiązują do wzorów rozpoznawanych przez dzieci ze świata natury lub baśniowych opowieści. Na oddziale zwykle działają sale do zabawy, w jakich również można zobaczyć interesujące zdobienia. To jest istotne na przykład uwzględniając pacjentów zmagających się z przewlekłymi schorzeniami. Zwraca się na to uwagę na równi jak na wyposażenie na oddziale pediatrycznym. W takim wypadku na równi ważne jest to, aby chore dzieci czuły się jak najlepiej.

Dlatego chociażby w podstawowym wyposażeniu można znaleźć ciśnieniomierz nadgarstkowy omron, gwarantujący szybkie i dokładne zbadanie ciśnienia na co dzień. Dostępne ciśnieniomierze nadgarstkowe są komfortowe i nie wzbudzają w dzieciach strachu. Kiedy mały pacjent jest w ośrodku zdrowia pierwszy raz, to wyjątkowo istotne jest to, aby w takich sferach, w jakich to umożliwione, zminimalizować jego poczucie dyskomfortu. Tradycyjne ciśnieniomierze naramienne dają także wiarygodne pomiary. Zwykle stosuje się je w wypadku dzieci starszych. Oddziały dla dzieci z ukierunkowaniem na przypadki kardiologiczne to oddziały, gdzie znajdują się dwa wskazane wyżej typy przyrządów do pomiaru ciśnienia.

sun g7c611833e 640Nowocześnie zaprojektowany detektor tętna płodu pozwala na osłuchanie pracy serca dziecka już od 10 tygodnia ciąży. Tego typu badanie kardiotokograficzne można wykonywać w warunkach domowych. Natomiast sprzęt taki umieszczony jest także na standardowym wyposażeniu oddziałów ginekologicznych i dziecięcych, tak samo jak gogle ochronne jako zabezpieczenie dla personelu medycznego. Na oddziałach ginekologicznych i dziecięcych powinna także znaleźć się lampa na podczerwień dla niemowląt, które wymagają promieniowania ultrafioletowego po porodzie. Stosowne wyposażenie a także przyjazne dla wzroku malunki na oddziałach pediatrycznych oddziałują idealnie na odczucia małych chorych.

Polecane produkty w artykule:

- Detektory tętna płodu: https://novamed.pl/detektory-tetna-plodu

- Ciśnieniomierze naramienne: https://novamed.pl/cisnieniomerze-naramienne-nadgarstkowe/