Main Menu

Home

Jak wprowadzić słońce do środka restauracji

cafe gf1f9cf7bb 640W rozciągającym się wokół nas mieście możemy odnotować mnogość obiektów, które są utrzymane w nowoczesnym stylu. Spokojna budowa, mnóstwo tafli szklanych i subtelna tonacja. Kierunek przemysłowy stał się w tym momencie niezwykle kultowy. Także wnętrza wykończone są w tym profilu. Niby nic dziwnego w tak szybko zmieniających się czasach, w których technika podąża ku nowemu z każdą chwilą. Jak jednak innowacyjność zespolić z uprzednio stojącą konwencją?

Zależnie od instytucji i jej użycia architekci podchodzą do tego przeróżnie. Nie da się jednakże nie zauważyć, że w wielu punktach oprócz dostosowania kolorystyki, stawiają na elementy szklane. Jako standardowy surowiec, wykorzystywany w budownictwie od wieków, pozwala na zjednoczenie stylu jak i użytkowości jako jedność. Poza tak widocznym szczegółem jak okno, drugim widocznym na wstępie są daszki szklane (przykładowe można znaleźć tutaj: https://forglass.pl/15-daszki-szklane). Wiele drzwi jest nimi wykończonych. Proste, leżące, kolorowe – mniejsza z tym, sprawdzają się w każdym miejscu.

Wysokie okna to świetne rozwiązanie przede wszystkim do księgarń. Dostęp do słonecznego światła, pozwala ich użytkownikom na przyjemne czytanie lektur bez wysilania oczu. Poza tym nadają one przestrzeni błogiego tonu. Pożądane jest przeto, ażeby nie był on zaburzany przez pozostałe szczegóły wystroju. Stąd w dzisiejszych bibliotekach częstokroć napotykane są balustrady szklane. Warszawa, pełna w uniwersytety, a w pobliżu nich naturalnie biblioteki, wyraźnie zaznajomiła się z tym elementem. Przykładowe balustrady szklane w Warszawie spotkasz tu: https://forglass.pl/content/9-balustrady-szklane-warszawa.

Umilony poprzez zastosowanie szkła klimat przestrzeni, też przypadł do smaku dużej ilości restauracjom. Miła antresola, podest czy schody – do wszystkich da radę przymocować balustrady szklane. Wrocław tymczasem, pełen w mieszkania w stylu industrialnym, demonstruje nam jak szkło wykorzystać nowatorsko. Abstrahując od stylu miejsca te zbliża wygoda – szkło jest łatwe w zachowaniu czystości.

girl gcb852f28a 640Kto zdawał sobie sprawę, że tak banalny surowiec jak szkło może mieć takie duże możliwości. Co więcej okucia do szkła są w chwili obecnej w taki sposób dobrane, że nie kaleczą generalnego charakteru całości, natomiast utrzymując konstrukcję, dają stabilność. Dużo racji znajduje się w słowach, że częstokroć nie cenimy tego co mamy każdego dnia.