Main Menu

Home

Popkulturowe wycieczki - postapokaliptyczna podróż poślubna

postapo 06Coraz więcej młodych par postanawia zrezygnować z tradycyjnej podróży poślubnej w nadmorskich ośrodkach wypoczynkowych na rzecz nietypowych regionów świata, lub niezapomnianych tematycznych eskapad, pełnych wyjątkowych przygód, gdzie podstawą menu są suchary wojskowe, a nie pełne posiłki. Przez to też nikogo już nie zaskakują nowożeńcy szusujący na trasach narciarskich w górach, lub wspinający się po pionowych ścianach skalnych w krajach skandynawskich, czy Grecji.

Również pasjonaci survivalu znajdą nieprzeciętne pomysły na zaskakujące wyjazdy w ramach podróży poślubnej. Wiele z nich może wywodzić się wprost z klimatu cenionych książek literatury postapo, w których jedyną szansą na ocalenie było zręczne stosowanie broni do walki wręcz i krzesiwo umożliwiające rozpalenie ognia. Poszukiwać inspiracji można się nie tylko w charakterystycznym klimacie, znajdującym się chociażby w „Kantyczce dla Leibovitza” Waltera M. Millera czy „Metrze 2033” Dmitriego Glukhovsky’ego, ale wprost usiłować odtworzyć ścieżkę, którą podążali bohaterowie. Dobrze jednak pamiętać, że ze względu na charakterystykę gatunku, nie w każdym przypadku bywa to realne.

O czym należy nie zapomnieć, planując miesiąc miodowy w stylu postapokaliptycznym?

Żeby wyprawa z przetrwaniem w tle, zaplanowana po zawarciu małżeństwa, zakończyła się powodzeniem, dobrze jest pamiętać o najważniejszych rzeczach. Taka wycieczka łączy się zazwyczaj z przymusem pokonywania odległości piechotą, trzeba więc stosunkowo wcześnie rozpocząć dbać o kondycję swojego ciała. Niezbędne jest również zakupienie poręcznego, ale pojemnego plecaka, który pozwoli pomieścić najpotrzebniejsze składowe bagażu. Taki może być chociażby Wisport Sparrow 30 lub Badger Outdoor. Pośród najważniejszych rzeczy ekwipunku obowiązkowo muszą znajdować się: scyzoryki i kamień do ostrzenia noży. Jeśli planowane jest zapakowanie pistoletu, warto wziąć ze sobą także wycior i inne przybory do jej konserwacji.

postapo 13Istotnym szczegółem podróży poślubnej inspirowanej światem literatury postapo bywa adekwatna garderoba, która zagwarantuje wygodę i ochroni przed trudnymi warunkami zewnętrznymi. Przez to też warto zatroszczyć się o funkcjonalne obuwie i lekką, ale trwałą kurtkę, jak również bojówki ze sporą ilością miejsca do przechowywania. Decydując się na wyprawę w tereny pustynne, sprawdzi się także chusta na twarz.