Main Menu

Home

Poznawaj kultury przez kuchnię

pexels satoshi hirayama 4639542Zgłębianie kultury gotowania w różnych miastach świata jest bez dwóch zdań bardzo ciekawym przeżyciem. Degustowanie nieznanych kompozycji smakowych, unikalnej kultury, jak i różnych miejsc, w których spożywa się posiłki, bez wątpienia wzbogaca wiedzę o świecie. Umożliwia też nauczyć się robienia ciekawych posiłków w domu.

Nie ważne, w jakim kierunku ktokolwiek podąża, gdyż w każdym z zakątków na Ziemi można wyszukać to, co zadowoli gusta smaku. Opłaca się najzwyczajniej być przyszykowanym na to, żeby poznawać nowe. Przykładowo, udając się na trekking w Kazbeku, czyli po jednym z największych wulkanów na Kaukazie, bez wątpienia należy skosztować chinkali, drożdżowego placka z serem, tonis puri, albo przepysznych past z warzyw. Podróże do Tajlandii też pozwolą ubogacić wrażenia smakowe, zwłaszcza o dania, jakie dla nas wydają się osobliwe. Bezsprzecznie zasmakować powinno się tradycyjnej propozycji smażonego makaronu z dodatkami. Godna uwagi jest też smażona tajska bazylia, smażona (wcześniej w całości wygotowana na parze) ryba, zupa galangalowa (na bazie mleczka z kokosa), lub Laab Muu Tod.

Kulinaria z całego świata oferują wiele znanych i nieznanych potraw. Podróżnik samodzielnie podejmie decyzję, czego posmakować, w zależności od tego, czy w konkretnym miejscu już był i czegokolwiek skosztował, czy to jego pierwsza podróż - doskonałym wsparciem może być zaznajomiony z danym miejscem przewodnik, czy lider wyprawy jak na wyjazdach z Solistami. Wczasy na Kubie są bardzo dobrą okolicznością do tego, żeby skosztować bistec de cerdo, bułkę z porwaną wieprzowiną, albo langustę przyrządzoną na podstawie kubańskich receptur. Wycieczki na Kubę jeszcze raz zachęcają tymczasem do skosztowania tych dań, których nie jedliśmy za pierwszym razem. Nie mówiąc już o kubańskich przekąskach „ulicznych”.

pexels nadin sh 17543159Wyjazd na majówkę, albo też na dłuższy urlop w dowolnie wybrany region globu jest świetną sposobnością do zaznajomienia się z kulturą kuchni odwiedzanego rejonu. Odczucia związane z rozpoznawaniem kolejnych wariacji smakowych i równocześnie innych społeczności i zwyczajów to coś, czego nic nie jest w stanie zastąpić. Jeśli zaczynasz podróżowanie to wiele zorganizowanych wypraw znajdziesz na https://solisci.pl/wyprawy/