Home

Escape Room – rozrywka dla każdego – parę ciekawostek

escape

Ostatnimi czasy, bardzo dużą renomą mogą się pochwalić Exit roomy. Jest to fenomenalna gra, która umożliwia rozwijać pracę zespołową oraz dodatkowo rozwiązywanie tajemnic pod presją czasu.

Wskazane jest się tam udać w grupie naszych znajomych albo rodziny. Można też zorganizować tam imprezy przykładowo urodziny, a dzięki temu, że większość tego typu miejsc jest parę pokoi - zagadek dlatego możemy się tam również spotkać w dużej grupie.

Ostatnio niezwykle modne stało się urządzanie imprez panieńsko - kawalerskich w exit roomach. Szczególnie, jeżeli są to kameralne przyjęcia. Zazwyczaj przychodzą 2 załogi, jedna od przyszłej Panny Młodej, a druga narzeczonego oraz dzielą się na 2 pomieszczenia, a później ze sobą konkurują, komu pierwszemu uda się rozwiązać zagadkę ukrytą w tajemniczych pomieszczeniach. Po wyjściu z pokojów narzeczeni mogą iść dalej świętować ostatnie dni swej wolności oraz ucztować sukces.


horror roomPokoje tajemnic to też rewelacyjna przyjemność dla wielbicieli seriali kryminalnych - w każdym pokoju, tak jak w każdym odcinku serialu znajduje się inna zagwozdka. Dzięki takiej grze można się poczuć niczym Indiana Jones. Ponadto opłaty w takich pokojach za osobę, wydają się porównywalne do cen za bilety do kina, natomiast jest to atrakcja, jaka sprawi, iż będziemy musieli wytężyć swe umysły, mimo to także będziemy się fajnie bawić. Istotne wydaje się też to, iż nie wszystkim grupom udaje się znaleźć rozwiązanie w przeznaczonym okresie tym samym jeśli nam się uda, to mamy prawo być z siebie dumni.


Podczas tego typu gier możemy się również dowiedzieć czegoś nowego na temat współuczestników. W exit roomach jest wiele zagadek, które wymagają rozmaitych kompetencji od graczy i wtedy wychodzi, kto z naszych znajomych jakie posiada umiejętności. Exit roomy coraz częściej również są stosowane w celach integracyjnych. Mnóstwo korporacji wykupuje pomieszczenia dla własnych podwładnych, którzy potem losują do jakiego pokoju trafią. Dzięki temu właściciel firmy może wymieszać wszystkich pracowników nie zważając na zajmowane stanowiska. To pozwala się bardziej poznać w obrębie konkretnej jednostki co przekłada się na stosunki w pracy. Jak można zauważyć exit roomy są dla wszystkich i na każdą okazję.