Main Menu

Home

Co robić na weekend w mieście? Atrakcje dla dzieci i dorosłych

paris 3193674 1920 kopiaZaskakujące jak wielu z nas marnuje weekend na wyprzedażach, przechadzając się pomiędzy sklepami w w sieciówkach. Choć na w naszym otoczeniu jest miliony nietuzinkowych zajęć – często dobieramy najbardziej oczywiste metody. A co jeśli mielibyśmy zaplanować weekend choć trochę bardziej niekonwencjonalnie? Jeśli brak Ci koncepcji co robić w wolnym czasie w przestrzeni miejskiej lub chcesz spędzić czas ze swoim maluchem w ciekawy sposób – koniecznie przejrzyj ten post! Podpowiadamy w nim – co robić, by zagospodarować czas ciekawie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości.

Decydując się na sposób – jak zagospodarować weekend z pociechą, wiele zależy nie zawsze od budżetu, który możesz na to przeznaczyć, ale również od pory roku, czy od aury na za oknem. Niebagatelnym warunkiem jest też to, w jakim wieku jest i czym lubi się zajmować Twoje dziecko. W okresie zimowym, gdy czas spędzamy najczęściej w budynkach, do zabawy zapraszają miejsca zabaw dla dzieci mieszczące się w centrach handlowych lub w szczególnie do tego przeznaczonych salach. Do wyboru są ślizgawki, dmuchane namioty i zamki, czy rozrywka w małpim gaju. Mamy możliwość również poskakać na matach i trampolinach. Również basen jest obiektem, gdzie warto zajrzeć niezależnie od pogody. Dodatkowo w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na basenie – znacząco umacnia naszą odporność. Szeroką ofertę kulturalną oferują także kina z wyjątkowymi bajkami dla maluchów. Oczywiście radzimy, by spędzać czas również w plenerze - w parku, czy na sankach.circus 48635 1280

Latem jest dużo więcej możliwości – by zagospodarować czas z dzieckiem na dworze. Wielką atrakcją jest zawsze przyjazd cyrku, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość oglądać występy gimnastyków, magików, czy figlarzy. Niezwykłą opcją może być również widowisko na świeżym powietrzu – gdzie animatorzy na tymczasowej scenie pod rozkładanym namiotem ekspresowym, inscenizują znane wszystkim przedstawienia. Wraz z rozpoczęciem wyższych temperatur – zaczyna się też wiele festynów dla rodzin. Pośród rozlicznych atrakcji – czy to kulinarnych, plastycznych, czy dydaktycznych – ustawiają się ludzie do poszczególnych straganów pod namiotami ekspresowymi.Przykładowe namioty ekspresowe znajdziesz na stronie: https://www.adsystem.pl/outdoor/air-tent/adtent-express/

Ciekawym konceptem, choć dobrze większości znanym – może być wycieczka do ogrodu zoologicznego. Kontakt z naturą poprawi nastrój nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym. Po obejrzeniu u małp, pand, czy lampartów – na koniec wycieczki – zwykle czekają na gości – dmuchane namioty ze słodyczami i oranżadą. Często na dmuchanych namiotach widnieją reklamy różnych firm, restauracji, czy producentów. Aby zamówić taki namiot, należy zajrzeć na stronę: https://www.adsystem.pl/outdoor/air-tent/.

Niezależnie od tego, którą atrakcję zorganizujesz, najważniejszą zaletą jest poświęcenie uwagi wyłącznie Twojemu maluchowi. Jest to niezwykle ważne dla Waszej relacji, ale również rozbudzania w nim wyobraźni i chęci odkrywania świata. Może być to też zwyczajnie znakomita dobrą zabawa dla wszystkich członków rodziny!