Main Menu

Home

Sztuka gotowania. Tworzenie potraw nie jest jedynie obowiązkiem. Napawajmy się tą czynnością i twórzmy prawdziwe dzieła sztuki!

fancy posiłekPichcenie, to praca jaka ani trochę nie musi się nam kojarzyć negatywnie. Oczywiście nie każdy człowiek posiada smykałkę oraz czuje się w kuchni niczym rybka w wodzie, lecz każdy powinien spróbować swoich potencjałów w pichceniu. Najodpowiedniej jest zaczynać od łatwych przepisów, aby się zbytnio szybko nie odstraszyć. Musimy pamiętać także o tym, iż kucharzenie to w sumie sztuka – dania możemy zaprezentować w taki sposób, że każdy będzie najedzony już samym widokiem potraw.

I nie trzeba być wirtuozem w kuchni, nawet najłatwiejsze dania potrafią być ekstra zaserwowane. Wystarczy tylko odrobina wyczucia albo inspiracji z internetu. Chociażby zupa pomidorowa zyska zupełnie nowego wyglądu gdy posypiemy ją koperkiem.


Umiejętność ładnego podania dań na talerzu, wykorzystywana jest przede wszystkim w restauracjach, jakie dodają zdjęcia na swej witrynie internetowej. Dużo łatwiej jest nam podjąć decyzję na zamówienie potraw, które jesteśmy w stanie obejrzeć. Szczególnie, że fotografie te są zawsze poprawiane w odpowiedni sposób, aby jeszcze mocniej zachęcać nas do zamawiania.


Natomiast serwowanie pięknie ustrojonych posiłków podczas standardowego obiadu, staje się niezwykle modne. I o ile przygotowanie normalnej potrawy nie wymaga szczególnych zdolności, to zrobienie dzieła na talerzu to prawdziwa sztuka. Każdy człowiek kojarzy na 100% cukiernika z Włoch, który posiada swoje cukiernie w USA i właśnie tam przygotowuje najpiękniejsze ciasta na wszelkie święta. Jego ciasta smakują dużo lepiej aniżeli sztampowe ciasto bez dodatkowych ozdób.


Należałoby więc sprawdzić kilka knajpek, jakie posiadają fotografie swych dań, żeby móc zapożyczyć odrobinę pomysłów. Szybko dotrze do nas iż niby te proste surowce jak ryż można przygotować na dużo dobrze wyglądających oraz pysznych sposobów. Przeważająca liczba zdjęć wspiera w wyborze posiłku. Wystarczy poszukać najlepsze miejsce z sushi, jeżeli posiadają zdjęcia konkretnych dań zdecydowanie łatwiej zdecydujemy się na coś konkretnego. Można też oczywiście zamówić coś do domu, co jest super opcją, ale generalnie zachęcamy też, by poeksperymentować we własnym zakresie.

ładnie podany posiłek
Takie zabawy w kuchni mogą nam także wspomóc nakarmienie dzieci. Wiadomo, iż nasze dzieci to w wielu przypadkach niejadki, jednak jak podamy im kanapkę na której położymy misia z szynki na trawie z sałaty to na pewno nie odmówią nam zjedzenia takiej bułki. Warto chociaż podjąć próbę.


Co więcej takie wspólne gotowanie łączy ludzi. Można się umówić np. na pichcenie w grupie raz na jakiś czas i wówczas przygotowywać razem jakieś piękne posiłki, jakie będą przypominały wyglądem dzieła z galerii. W kilka osób z pewnością będzie nam łatwiej, każdy z nas dorzuci pewien projekt od siebie i dzięki temu łatwiej uda się zrobić coś nietuzinkowego.


Jak już nauczymy się najważniejszych zasad, powinno się podejść do lekko bardziej zaawansowanych potraw, albo jeszcze ładniej się prezentujących. Dzięki temu zawsze będziemy potrafili zdumieć naszych gości podając im do jedzenia coś wyjątkowego. Być może uda się nam pewnego dnia samemu w mieszkaniu przyrządzić sushi jak ze zdjęcia oraz będziemy się tym mogli każdemu chwalić, albo stworzymy ogromny tort w kształcie helikoptera. Kto wie, należy próbować rozwijać własne pasje oraz pamiętać, że gotowanie nie musi być nudne, można je przenieść na lepszy pułap jak również spowodować, że w naszej kuchni będą powstawały wyjątkowe arcydzieła.