Main Menu

Home

Jedna z najważniejszych uroczystości w życiu naszego dziecka

komunia święta

 Za nami sezon komunijny. Jest to niezwykle istotne zdarzenie dla młodych osób, natomiast przynajmniej takie powinno stać się dla wszystkich wierzących. Niestety w dzisiejszych czasach, rodzice stale zapominają czym powinien być ten dzień dla ich potomstwa i sami nakręcają się na podarunki oraz jeszcze pobudzają to u swych dzieciaków.

Jest to aż odrzucające, gdy na wielu serwisach społecznościowych możemy ujrzeć jak rodziny dumnie wrzucają zdjęcia podarunków, które ich dzieci nabyły na Komunię oraz im większe tym chętniej się chwalą. Ba, dzieci nawet mają przemyślane spisy prezentów, które powinni dostać oraz dodatkowo same informują o tym swych chrzestnych.

Wydaje się to ogromnie martwiące, bo w dzisiejszych czasach dzieci z utęsknieniem wyczekują  I Komunii Św., jednak tylko po to żeby móc dostać wybrane podarunki i to nie pierwsze lepsze. Kiedyś jedne z najdroższych podarków to zegarki oraz górale, natomiast obecnie telefony, tablety, quady, komputery i to nie jakiekolwiek, wielokrotnie dzieciaki posiadają także wybraną półkę cenową. Najgorsze wydaje się to, że rodzice chrzestni kupują takie prezenty, bo co mają zrobić. Lecz powinni przeprowadzić rozmowę ze swym chrześniakiem jak i jego rodzicami, że w tym dniu rozchodzi się o coś absolutnie odwrotnego. Już sami rodzice też powinni zamiast nakręcać dzieci na rzeczy, uświadomić co jest najważniejsze w tym dniu, szczególnie, że do Komunii podchodzą dzieci z wierzących rodzin oraz praktykujących w związku z tym tym bardziej nie powinny się skupiać na tym co zgarną.

zegarek komunijnyKolejnym kiepskim nawykiem, jaki się zakorzenił z okazji  I Komunii Św., to robienie wielkich przyjęć z tejże okoliczności. Bez wątpienia zawsze należy przyrządzić poczęstunek dla ludzi uczestniczących w tej uroczystości, jednakże organizowanie olbrzymiej imprezy dorównującej ślubom to olbrzymia przesada. Tego dnia trzeba spokojnie doświadczać pierwsze przystąpienie do Komunii Świętej, a nie imprezować oraz przeznaczać na tą okoliczność tysiące, dlatego że nie o to w tej ceremonii. Na szczęście istnieją w dalszym ciągu rodzice, którzy wiedzą w jaki sposób powinno się doświadczać ten dzień.

Natomiast jeśli chcemy podarować coś takiemu dziecku z okoliczności  I Komunii Św., to możemy zastanowić się nad jednym wspólnym podarkiem od całej rodziny, ale takim, który będzie posiadał wartość dla naszego dziecka. Zależnie od tego co mu się marzy, jesteśmy w stanie mu kupić tablet, klocki, bądź np. zestaw małego biologa. Tak żeby miało dla niego wartość to co otrzyma. Możemy również pomóc dziecku kształtować jego upodobania. Wiele ciekawych opcji jesteśmy w stanie znaleźć na przykład w różnych sklepach internetowych. Najlepiej uprzednio przedyskutować to z dzieckiem oraz ustalić jedno wspólne rozwiązanie.